
| Numele planului | Spațiu | CPU | RAM | Sistem de operare | Preț | Scor | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| KVM 1 | 50 GB | 1 nucleu | 4 GB | 24,92 RON | 5.0 | Vezi planul | |
| KVM 2 | 100 GB | 2 nuclee | 8 GB | 33,72 RON | 5.0 | Vezi planul | |
| KVM 4 | 200 GB | 4 nuclee | 16 GB | 49,83 RON | 5.0 | Vezi planul |
OpenClaw AI este conceput pentru a funcționa pe infrastructura pe care o controlați. Experții noștri au analizat cei mai buni furnizori de găzduire VPS pentru OpenClaw, concentrându-se pe confidențialitate, performanță, compatibilitate cu sistemele de operare și resurse stabile pentru sarcini de lucru de automatizare.

| Numele planului | Spațiu | CPU | RAM | Sistem de operare | Preț | Scor | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| KVM 1 | 50 GB | 1 nucleu | 4 GB | 24,92 RON | 5.0 | Vezi planul | |
| KVM 2 | 100 GB | 2 nuclee | 8 GB | 33,72 RON | 5.0 | Vezi planul | |
| KVM 4 | 200 GB | 4 nuclee | 16 GB | 49,83 RON | 5.0 | Vezi planul |

| Numele planului | Spațiu | CPU | RAM | Sistem de operare | Preț | Scor | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Virtual Server M | 120 GB | 4 nuclee | 4 GB | 18,05 RON | 3.2 | Vezi planul | |
| Virtual Server L | 240 GB | 6 nuclee | 8 GB | 36,11 RON | 2.6 | Vezi planul | |
| AI App & Site Builder: Starter | Nelimitat | - | 40,62 RON | 4.7 | Vezi planul |

| Numele planului | Spațiu | CPU | RAM | Sistem de operare | Preț | Scor | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 vCPU (Type A, 2667MHz, 1024MB) | 20 GB | 1 x 2.6GHz | 1 GB | 18,05 RON | 4.8 | Vezi planul | |
| 1 vCPU (Type A, 2667MHz, 2048MB) | 20 GB | 1 x 2.6GHz | 2 GB | 27,08 RON | 4.9 | Vezi planul | |
| 2 vCPU (Type A, 5333MHz, 2048MB) | 30 GB | 2 x 2.65GHz | 2 GB | 54,16 RON | 4.9 | Vezi planul |

| Numele planului | Spațiu | CPU | RAM | Sistem de operare | Preț | Scor | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 GB | 20 GB | 1 nucleu | 1 GB | 18,05 RON | 4.1 | Vezi planul | |
| 2 GB | 50 GB | 2 nuclee | 2 GB | 63,19 RON | 4.1 | Vezi planul | |
| 4 GB | 80 GB | 4 nuclee | 4 GB | 135,41 RON | 4.1 | Vezi planul |

| Numele planului | Spațiu | CPU | RAM | Sistem de operare | Preț | Scor | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Spark | 40 GB | 1 nucleu | 1 GB | 16,66 RON | 4.9 | Vezi planul | |
| Flux | 80 GB | 2 nuclee | 4 GB | 23,38 RON | 4.9 | Vezi planul | |
| Fusion | 160 GB | 4 nuclee | 8 GB | 48,48 RON | 4.9 | Vezi planul |
| Numele planului | Spațiu | CPU | RAM | Sistem de operare | Preț | Scor | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bitcoin VPS | 30 GB | 1 nucleu | 1 GB | 21,67 RON | 4.9 | Vezi planul | |
| VPS Business | 50 GB | 2 x 2.7GHz | 2 GB | 38,37 RON | 4.8 | Vezi planul | |
| Basic Windows VPS | 50 GB | 1 nucleu | 2 GB | 53,26 RON | 5.0 | Vezi planul |

| Numele planului | Spațiu | CPU | RAM | Sistem de operare | Preț | Scor | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| NVMe 2 | 50 GB | 1 nucleu | 2 GB | 21,17 RON | 4.5 | Vezi planul | |
| NVMe 4 | 100 GB | 2 nuclee | 4 GB | 42,84 RON | 4.5 | Vezi planul | |
| NVMe 8 | 200 GB | 4 nuclee | 8 GB | 58,63 RON | 4.5 | Vezi planul |

| Numele planului | Spațiu | CPU | RAM | Sistem de operare | Preț | Scor | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Unmanaged Linux Server-D4 | 80 GB | 2 nuclee | 4 GB | 45,14 RON | 4.8 | Vezi planul | |
| Unmanaged Windows Server-D4 | 80 GB | 2 nuclee | 4 GB | 67,71 RON | 4.8 | Vezi planul | |
| Unmanaged Linux Server-D8 | 160 GB | 4 nuclee | 8 GB | 90,27 RON | 4.8 | Vezi planul |

| Numele planului | Spațiu | CPU | RAM | Sistem de operare | Preț | Scor | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| .COM price for 1 year | Nelimitat | - | 30,65 RON | 4.5 | Vezi planul | ||
| .ORG price for 1 year | Nelimitat | - | 33,76 RON | 4.5 | Vezi planul | ||
| .NET price for 1 year | Nelimitat | - | 56,33 RON | 4.5 | Vezi planul |

Cunoștințele de bază despre servere sunt utile, în special pentru VPS-urile neadministrate. Găzduirea VPS-urilor administrate sau furnizorii cu panouri de control prietenoase pot reduce complexitatea.
Da. Găzduirea VPS oferă resursele și conexiunile persistente necesare pentru integrarea multicanală, inclusiv WhatsApp, Slack, Discord și altele.
VPS este, în general, mai scump, dar oferă resurse dedicate, performanță mai bună și control complet asupra fluxurilor de lucru AI, pe care găzduirea partajată nu le poate oferi.
Da. OpenClaw VPS acceptă mai mulți furnizori de AI, iar unele hosturi, precum cele care oferă credite Nexos AI, simplifică integrarea fără chei API separate.
Găzduirea VPS este scalabilă. Îți poți mări resursele de CPU, RAM și stocare pe măsură ce utilizarea crește, asigurând performanță constantă pentru OpenClaw.